Цікаві факти

Роль фізики у опануванні майбутньої професії

Чому фізиці навчаються студенти всіх технічних спеціальностей? Навіщо нам фізика? Ми екологи, або хіміки, або програмісти.

Відгук про переосмислення вивчення предмету Фізика від студента першого курсу:

 

Фізика – це філософія природи, що ставить на меті зрозуміти й описати останню мовою математики.

Поступаючи  на технічну спеціальність я розумів, що буду вивчати фізику, але, як більшість людей мого віку, я її не розумів, та ,навіть, не намагався зрозуміти. В моїй голові завжди поставало питання: «Навіщо вчити цю науку, якщо я хочу бути програмістом?», чи «Де я буду використовувати ці знання?». І якраз з 08.11 – по 12.11 проходили вебінари від «Центру розвитку кар’єри ДНВР». Я вирішив записатися на декілька таких заходів, щоб зрозуміти, чи потрібна фізика для влаштування на роботу. Насамперед хочу відмітити, що я записався на вебінари по програмуванню, тому що саме це мені зараз подобається.

Я дізнався багато всього цікавого, починаючи з азів бізнесу, закінчуючи як піднятись по кар’єрним сходам, але потім я зрозумів, що вибрав трішки не ті заходи, щоб розкрити в повному об’ємі цю тему.

Фізика звісно потрібна у опануванні майбутньої професії. Без знань цієї науки люди би не змогли відкрити фізичні закони, не було б автомобілів, телефонів, літаків, тощо.  І якщо людина хоче бути спеціалістом в своїй справі, тоді звісно потрібно вчити фізику. Хочу сказати, що навіть в професії як художник, потрібна фізика, хоч і базова, а саме: деякі кольори можна описати через фізичні поняття, наприклад, теплі-холодні(температури), легкі-важкі(вага). Різні фізичні характеристики світла мають величезне значення для художників: сила, світло, освітленість, кут падіння променів і інше. Зараз я би хотів перечислити професії, які пов’язанні з фізикою і потрібні людству.

Слюсар-ремонтник:

Ця професія дуже поширена та необхідна для будь-яких видів і етапів виробництва, де є техніка, механізми, прилади, агрегати. Це кваліфікований робітник, який обслуговує техніку на підприємствах. Сучасне суспільство повністю механізоване. І через це переоцінити важливість професії слюсаря-ремонтника, складно.

Слюсар-ремонтник – професія дуже розповсюджена. Проте, оскільки, ці фахівці потрібні для різних видів виробництва, існує вузька спеціалізація слюсарів, підготовка та навчання яких ведеться саме для тієї галузі. Де вони будуть працювати.

У професіях інженерного плану, пов’язаних з фізикою, можна виділити і сферу автомобілебудування та автоспорту. Перемога будь-якого гоночного автомобіля або комерційний успіх звичайного автомобіля залежать не тільки від роботи інженерів-фізиків, а й від фізиків-аналітиків, що розробляють і продумують кожну деталь автомобіля, і фізиків-механіків, які успішно втілюють ці розробки в життя. Якщо брати більш масштабні галузі, то знання фізики обов’язкові і необхідні в  авіа- і ракетобудуванні, а також в автоматизації технологічних процесів. Так, фізики, що працюють в аерокосмічній галузі, розробляють, виготовляють і випробовують зразки ракетно-космічної техніки, у тому числі різноманітні ракети, космічні апарати, супутники, орбітальні станції, системи протиракетної оборони і багато іншого. У виробничих сферах можна виділити і металургію. Фізики-металурги можуть здійснювати виробничо-технічну діяльність (ведення технологічного процесу виплавки матеріалів), організаційно – управлінську (управління роботою колективу виконавців) та конструкторсько-технологічну (розробка технологічних процесів).

Висновок: Фізика потрібна в будь яких професіях, починаючи з фізика-експериментатора, закінчуючи художником, тому що ця наука про фізичні явища всього що нас оточує, і ці знання ніколи не будуть зайвими!

 

від студента першого курсу

 

💙 104 Фізика та астрономія (чат для вступників)