Новини фізики,  Цікаві факти

NASA вперше входить у сонячну атмосферу, роблячи нові відкриття

Вперше в історії космічний корабель торкнувся Сонця. Сонячний зонд NASA Parker тепер пролетів через верхні шари атмосфери Сонця – корону – і зібрав там частинки та магнітні поля.

Нова віха знаменує собою важливий крок для Parker Solar Probe та гігантський стрибок у сонячній науці. Так само, як висадка на Місяць дозволила вченим зрозуміти, як воно утворилося, дотик до самої речовини, з якої складається Сонце, допоможе вченим отримати важливу інформацію про нашу найближчу зірку та її вплив на Сонячну систему.

Дотик до Сонця за допомогою сонячного зонда Parker Solar Probe – це монументальний момент для сонячної науки і справді видатний подвиг. Ця віха не тільки дає нам глибше розуміння еволюції нашого Сонця та його впливу на нашу сонячну систему, але й усе, що ми дізнаємося про нашу власну зірку, також вчить нас більшій кількості зірок у решті Всесвіту.

Томас Зурбухен, помічник адміністратора Управління наукової місії у штаб-квартирі NASA у Вашингтоні.

У міру наближення до сонячної поверхні Parker робить нові відкриття, які для інших космічних апаратів були надто далеко, щоб їх можна було побачити, у тому числі зсередини сонячного вітру – потоку частинок від Сонця, які можуть впливати на нас на Землі. У 2019 році Parker виявив, що поблизу Сонця багато магнітних зигзагоподібних структур сонячного вітру, які називають зворотним ходом. Але, як і де вони утворилися, залишалося загадкою. З того часу вдвічі зменшивши відстань до Сонця, Parker Solar Probe пройшов досить близько, щоб визначити одне місце, звідки вони походять: поверхня Сонця.

Перший прохід через корону -та завірення нових прольотів – як і раніше, надаватиме дані про явища, які неможливо вивчити здалеку.

Літаючий так близько до Сонця, Parker Solar Probe тепер визначає умови в магнітному шарі сонячної атмосфери – короні – чого ми ніколи не могли раніше. Ми бачимо свідчення перебування в короні в даних про магнітне поле, сонячний вітер і візуально на зображеннях. Ми справді можемо бачити космічний корабель, який пролітає через корональні структури, які можна спостерігати під час повного сонячного затемнення.

Нур Рауафі, науковий співробітник проекту Parker з Лабораторії прикладної фізики Джонса Хопкінса в Лорел, Меріленд.

Детальніше на сайті NASA.