Абітурієнтам,  Викладачам,  Події,  Студентам

Поєднання квантової гравітації та фізики елементарних частинок: чому і як?

НАЦІОНАЛЬНИЙ ФОНД ДОСЛІДЖЕНЬ УКРАЇНИ організовує серію онлайн-семінарів, покликаних сприяти науковій взаємодії з українськими вченими у воєнний час та закласти основу для майбутньої наукової співпраці та візитів по обміну. Серія семінарів буде присвячена найновішим досягненням у фундаментальній фізиці, від фізики елементарних частинок до гравітації та космології, а також еволюції нашого Всесвіту на найменших і найбільших масштабах.

Організатори семінару рішуче засуджують війну, розв’язану Росією проти України. Ми закликаємо всі цивілізовані країни та наукову спільноту зокрема виявити солідарність з Україною та підтримку українському народові.

Запрошуємо Вас взяти участь у 1-му семінарі.

Час: 23 березня 2023, четвер, о 17:00 за Київським часом

Доповідач:  Проф. Астрід Айхгорн (Центр з космології та феноменології фізики елементарних частинок, Університет Південної Данії, м. Оденсе, Данія)

Тема доповіді:  Поєднання квантової гравітації та фізики елементарних частинок: чому і як?

Анотація: Нові теорії квантової гравітації необхідно перевіряти, зіставляючи їх із даними спостережень. Я стверджую, що це можна зробити, досліджуючи взаємодію квантової гравітації з матерією як у Стандартній моделі, так і за її межами. У той самий час взаємодія з квантовою гравітацією може дати пояснення деяких загадок фізики елементарних частинок. Наприклад, вільні параметри Стандартної моделі можуть стати обчислюваними з перших принципів квантової теорії гравітації та матерії. Як другий приклад, величезну кількість феноменологічних моделей темної матерії можна звести до невеликої низки можливостей, що дають нам уявлення про природу темної матерії. Щоб проілюструвати ці ідеї, я представлю теорію асимптотично безпечної квантової гравітації з матерією та розгляну докази того, що вона може мати пояснювальну силу у Стандартній моделі та за її межами.

Zoom посилання: https://knu-ua.zoom.us/j/84583966061pwd=OW1RUmZicS9yaE02MEN2ZnN5UllBdz09

Passcode: usfp2023

Список доповідей

Організаторами цієї серії семінарів є (в алфавітному порядку) Станіслав Вільчинський (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Голова Національного фонду досліджень України), Нейл Турок (Единбурзький університет, Великобританія та Інститут Периметр, Канада) та Михайло Шапошников (Федеральна політехнічна школа Лозанни, Швейцарія).

Місцевий оргкомітет та технічна підтримка: Артем Чумаченко, Володимир Горкавенко, Олександр Соболь, Олена Теслик (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна).

З будь-яких питань щодо цієї серії семінарів, будь ласка, зв’язуйтеся з нами електронною поштою oleksandr.sobol@knu.ua